Blog

Opcje sortowania:

Transport z i do Francji – nowa szansa na sprawną i korzystną dystrybucję

2015-05-20

Czy warto zainteresować się eksportem do Francji ?
Francja jest uznawana za jeden z najbardziej uprzemysłowionych krajów na świecie. Przypisuje się jej piąte miejsce gospodarczej potęgi świata (po USA, Chinach, Japonii i Niemczech). Jest to również jeden z najważniejszych polskich partnerów handlowych. W 2014 roku Francja była na 4. miejscu wśród odbiorców polskiego exportu (po Niemczech, W. Brytanii i Czechach) oraz 5. partnerem wśród naszych dostawców (po Niemczech, Rosji, Chinach i Włochach).

czytaj cały wpis

Czas dostawy LTL

2015-05-20

Klienci często pytają nas, jak to możliwe, że firma obiektywnie mniejsza od globalnych graczy jest w stanie realizować dostawy szybciej, niż konkurencja. Kluczem do sukcesu jest eliminowanie niepotrzebnych “przystanków” na drodze przesyłki, oraz współpraca z lokalnymi Partnerami z wykorzystaniem zasady “win-win”.

czytaj cały wpis

Wymiary palet

2015-05-20

Wysyłając proste zapytanie ofertowe do firmy transportowej, zazwyczaj otrzymujemy więcej pytań niż odpowiedzi. Zdecydowana większość firm transportowych dokonuje wycen metodami, które są trudne do zrozumienia przez Klienta, czego konsekwencją jest brak możliwości precyzyjnego oszacowania kosztów transportu w horyzoncie czasowym. Metry ładowne, “kubiki”, dopłaty paliwowe i e-myta - używając dodatkowych terminów i wskaźników, łatwo uzasadnić podniesienie ceny frachtu. Ale czy naprawdę o to chodzi? Przecież wysyłając zapytanie ofertowe, chcemy otrzymać odpowiedź szybką i klarowną. W Fine Logistics dbamy, aby rzeczy proste prostymi pozostały.

czytaj cały wpis

5 wskazówek – kiedy opłaca się utrzymywać własny transport

2015-02-26

Wg danych Ministerstwa Transportu na początku 2013 roku w Polsce zarejestrowanych było 190,3 tys. ciężarówek realizujących przewozy dla klientów i 118,2 tys. – na potrzeby własne. Dla wielu firm produkcyjnych czy handlowych ilość samochodów, które posiadają, jest wyznacznikiem sukcesu. Nie wszystkim jednak opłaca się kupowanie kolejnych aut. Jak określić, kiedy opłacalny będzie transport własny, a kiedy zlecony?

czytaj cały wpis

Czy stać nas na tanie produkty logistyczne?

2015-02-20

Każda osoba zajmująca się logistyką dąży do ograniczania kosztów – to naturalne. Często zdarza się jednak, że w pogoni za najniższą ceną pozwalamy sobie na niegospodarność, która słono nas kosztuje. Gdzie ukryte są prawdziwe oszczędności?

czytaj cały wpis

Spadek czy wzrost obrotów - jak zakończy się ostatni kwartał 2014 roku dla branży TSL?

2014-12-12

Czy czwarty kwartał roku to tradycyjnie czas wzrostu obrotów w branży TSL?
Owszem, od 24.12, aż do drugiego tygodnia stycznia czeka nas zastój, ale okres przedświątecznego szczytu paczkowego, rekompensuje zazwyczaj późniejsze spadki. Jak będzie w tym roku?

czytaj cały wpis

Waga obrachunkowa – czy wiesz ile dokładnie zapłacisz za przesyłkę?

2014-10-20

Cena przewozu przesyłki drobnicowej uzależniona jest od odległości, jaką musi pokonać przesyłka, jej wagi i objętości. O ile w przypadku pierwszej wartości, klienci zazwyczaj nie mają problemu z jej wyliczeniem, o tyle w przypadku dwóch pozostałych, nie jest to takie oczywiste.

czytaj cały wpis

Klauzula paliwowa – jak nie dać się oszukać?

2014-09-12

Drogi Kliencie, szukasz oferty najlepszej dla swojej firmy. Wysyłasz zapytania, porównujesz i wybierasz, a na końcu okazuje się, że na mocy zapisów klauzuli paliwowej do ustalonej ceny musisz doliczyć 10-15%. Jak uniknąć takiej sytuacji?

czytaj cały wpis

Infografika: Jak działa barometr branży TSL?

2014-08-27

Jak mówi stare, chińskie przysłowie: Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów. Prezentujemy więc infografikę, w której pokazaliśmy, jakie czynniki braliśmy pod uwagę przygotowując barometr branży TSL.

czytaj cały wpis

Transport do i z Włoch – kontrahent na południu nie musi oznaczać kłopotów

2014-08-25

Jeszcze kilkanaście lat temu sytuacja była prosta – praktycznie cały włoski przemysł koncentrował się na północy kraju. Sektor TSL wypracował więc rozwiązania pozwalające na dobrą realizację transportów w tym rejonie. Mimo że gospodarcza mapa Włoch uległa od tego czasu znaczącym zmianom, południe kraju wciąż traktowane jest przez naszych przewoźników po macoszemu.

czytaj cały wpis

Dlaczego Biedronka zdecydowała się akceptować karty płatnicze?

2014-07-29

Niektórzy twierdzą, że część klientów rezygnowała z zakupów dlatego, że nie mogli płacić kartą. Nie do końca wierzę w takie tłumaczenia – przecież w bezpośrednim otoczeniu 3 z 4 sklepów sieci można było znaleźć bankomaty. Prawda jest taka, że Biedronka wprowadza płatności kartą, żeby oszczędzać na logistyce gotówki.

czytaj cały wpis

Transport multimodalny – szanse i zagrożenia

2014-04-16

Wiele słyszy się ostatnio o transporcie multimodalnym. Wszyscy wokół podkreślają jego zalety i zapowiadają, że przyszłość należy do niego. A co z teraźniejszością multimodalu? Poniżej najważniejsze moim zdaniem szanse i zagrożenia, jakie niesie on ze sobą.

czytaj cały wpis
Załaduj kolejne