Blog

Napisał(a): Dariusz Wakuła, 2015-05-20

Wymiary palet

Paleta

Wysyłając proste zapytanie ofertowe do firmy transportowej, zazwyczaj otrzymujemy więcej pytań niż odpowiedzi. Zdecydowana większość firm transportowych dokonuje wycen metodami, które są trudne do zrozumienia przez Klienta, czego konsekwencją jest brak możliwości precyzyjnego oszacowania kosztów transportu w horyzoncie czasowym. Metry ładowne, “kubiki”, dopłaty paliwowe i e-myta - używając dodatkowych terminów i wskaźników, łatwo uzasadnić podniesienie ceny frachtu. Ale czy naprawdę o to chodzi? Przecież wysyłając zapytanie ofertowe, chcemy otrzymać odpowiedź szybką i klarowną. W Fine Logistics dbamy, aby rzeczy proste prostymi pozostały. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, postanowiliśmy uprościć zarówno proces wyceny, jak i samodzielnego szacowania ceny frachtu przez Kontrahenta. Wprowadziliśmy prosty i czytelny system wycen w serwisie drobnicowym, którego podstawą jest standardowa paleta Euro o wymiarach 80 x 120 cm.

W oparciu o przeprowadzone badania wewnętrzne, wyselekcjonowaliśmy pięć najbardziej popularnych “modeli”, w których realizują dostawy nasi Klienci. Kryterium wyceny jest najprostsze z możliwych - kalkulacji podlega waga brutto lub wysokość palety (brany pod uwagę jest większy parametr). Koniec ze sztucznym podnoszeniem ceny dodatkowymi wskaźnikami, koniec niekończących się dodatkowych pytań. Szanujemy Twój czas i pieniądze.  

 WYmiary palet

 Zalety:

-       skrócony czas oczekiwania na wycenę (w przypadku pojedynczych zapytań)

-       możliwość prostego, samodzielnego szacowania kosztów transportu przez Klienta

-       brak sztucznych, dodatkowych dopłat powodujących wzrost ceny frachtu

-       system oparty na najbardziej popularnym rodzaju nośnika - palecie Euro

KOMENTARZE


Podobne wpisy

Transport z i do Francji – nowa szansa na sprawną i korzystną dystrybucję

2015-05-20

Czy warto zainteresować się eksportem do Francji ?
Francja jest uznawana za jeden z najbardziej uprzemysłowionych krajów na świecie. Przypisuje się jej piąte miejsce gospodarczej potęgi świata (po USA, Chinach, Japonii i Niemczech). Jest to również jeden z najważniejszych polskich partnerów handlowych. W 2014 roku Francja była na 4. miejscu wśród odbiorców polskiego exportu (po Niemczech, W. Brytanii i Czechach) oraz 5. partnerem wśród naszych dostawców (po Niemczech, Rosji, Chinach i Włochach).
czytaj cały wpis

Czas dostawy LTL

2015-05-20

Klienci często pytają nas, jak to możliwe, że firma obiektywnie mniejsza od globalnych graczy jest w stanie realizować dostawy szybciej, niż konkurencja. Kluczem do sukcesu jest eliminowanie niepotrzebnych “przystanków” na drodze przesyłki, oraz współpraca z lokalnymi Partnerami z wykorzystaniem zasady “win-win”.
czytaj cały wpis

Więcej