Spedycja drobnicowa i transport drobnicowy

Uważamy, że otaczający nas świat funkcjonuje z coraz większą szybkością. To oznacza, że jako konsumenci stawiamy coraz wyższe wymagania. Konsekwentnie zwiększamy w ten sposób poziom oczekiwań w stosunku do logistyki. Rozwój handlu internetowego, krótsze życie produktów, wysoki poziom innowacyjności są elementami zwiększającymi wymagania w stosunku do dystrybucji. Dlatego tak dużą uwagę skupiamy na nowoczesnej dystrybucji i konsolidacji. Naszymi usługami obejmujemy teren całej Europy.

Obsługujemy zarówno pojedyncze zlecenia jak i skomplikowane projekty złożone z setek czy tysięcy przesyłek czy odbiorców. Obsługujemy zarówno firmy produkcyjne w zakresie konsolidacji od ich dostawców położonych w różnych regionach kontynentu jak i dystrybuujemy ich produkty do wielu odbiorców. Zarówno biznesowych jak i indywidualnych.

Nasze możliwości opieramy na współpracy z partnerami z każdego zakątka Europy. Uważamy, że firma działająca lokalnie najlepiej zna i rozumie lokalne warunki. A to jest element niezbędny nowoczesnej logistyki.

Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy narzędzie w postaci kalkulatora kosztów spedycji drobnicowej. Jest to narzędzie uniwersalne jednak daje wiedzę o oczekiwanych kosztach przewozów w różnych relacjach.

Od wielu lat zajmujemy się transportem przesyłek. Realizujemy zlecenia, jeśli chodzi o przewóz przesyłek drobnicowych na terenie Europy, jak też w zakresie pojedynczych dużych transportów towarów.

Transport przesyłek drobnicowych

Spedycja drobnicowa to doskonałe rozwiązania dla firm, które dążą do minimalizowania zapasów magazynowych. Rozwiązania dla konkretnych branż, jakie proponujemy, sprawiają, że spedycja drobnicowa jest atrakcyjną alternatywą dla przejazdów cało pojazdowych. Sam popyt na transport przesyłek drobnicowych nieustannie rośnie i stanowi prawie trzydzieści procent udziału całego rynku. Nasza oferta jest kierowana zwłaszcza do tych firm, które w obliczu niepewności popytu zamawiają mniejsze partie towarów. Drobnica międzynarodowa to także sposób na transport specyficznych partii towarów, które muszą być zapakowane czy przewożone w charakterystyczny i bezpieczny sposób.

Spedycja FineLog autostrada

Nasza oferta

Naszym atutem jest sieć drobnicowa, która pozwala nam obsługiwać zlecenia na terenie całej Europy. Drobnica międzynarodowa jest tutaj transportowana na zasadzie współpracy z zagranicznymi partnerami, którzy doskonale znają specyfikę danego rynku, co pozwala nam znacznie przyśpieszyć i zdynamizować transport przesyłek drobnicowych. Nowoczesna organizacja transportu i nieustanne ulepszanie oferty pozwalają nam obsługiwać każdy rodzaj transportu. Od skomplikowanych w sensie projektowym, transportów, które złożone są z setek czy tysięcy pojedynczych przesyłek, po konkretne przewozy, adresowane do danego odbiorcy na terenie Europy. Dla wygody naszych klientów przygotowaliśmy specjalistyczne narzędzie w postaci kalkulatora spedycji drobnicowej. Pozwala to błyskawicznie obliczyć koszt przewozu każdej przesyłki i daje klientowi wiedzę co do kosztów danej usługi i czasu, jaki jest niezbędny, aby transport dotarł do zakładanego celu. Dzięki temu gwarantujemy pełen komfort dla samego klienta, który błyskawicznie jest w stanie ocenić, która z ofert i jaki rodzaj transportu będzie dla niego ekonomicznie najkorzystniejszy.

Finelog autostrada

Liderzy rynków, z którymi pracujemy:

Włochy PNP

PNP jest wiodącym na rynku włoskim systemem dystrybucji. System tworzy ponad 100 partnerów operujących w każdym zakątku Włoch. Każdy z partnerów ma codzienne połączenie z centralnym hubem w Bolonii. FineLog jako partner systemu posiada również regularne połączenia z tym hubem. Dzięki takiej strukturze zapewniamy obsługę każdej przesyłki drobnicowej w relacji Włochy => Polska oraz Polska => Włochy.

Docieramy do każdego zakątka Włoch. Regularnie, szybko, skutecznie i efektywnie kosztowo. W ramach PNP obsługujemy przesyłki złożone z pojedynczych kartonów wina oraz takie które składają się z 8 palet euro.

Niemcy, Benelux oraz Skandynawia z SIM CARGO

SIM CARGO to system dystrybucji funkcjonujący na terenie Niemiec oraz krajów ościennych. System powstał w 2019 roku z połączenia sieci S.T.a.R. oraz ILN. W samych Niemczech zrzesza ponad 100 partnerów. Centralny hub znajduje się z Homberg Efze – miejscowości położonej w centrum kraju. Tak samo jak każdy partner systemu mamy regularne połączenia pomiędzy naszym centrum w Słubicach a hubem centralnym systemu.

To zapewnia mam możliwość obsługi przesyłek w każdej relacji w wyjątkowo krótkich terminach. Star to system przede wszystkim zorientowany na przesyłki drobnicowe oraz przestrzenne.

Więcej na www.simcargo.eu

Finelog w Niemczech
Finelog w Szwajcarii

Niemcy, Austria oraz Szwajcaria z ELVIS

 

ELVIS to przełomowy niemiecki system transportowy. Powstał w 2010 roku jako pierwsza w Niemczech sieć skupiona na przewozie ładunków częściowych. Wszystkie pozostałe systemy i sieci funkcjonujące na rynku niemieckim mają ograniczenie maksymalnej przesyłki do kilku palet (5-7). Elvis również, ale wynosi ono 17 palet.

Aktualnie działalność systemu Elvis opiera się na centralnym hubie w Knullwald .

Więcej informacji na www.elvis-ag.com

Francja z VoluPal

Volu Pal to sieć zrzeszająca niemalże 100 lokalnych francuskich spedycji i przewoźników obsługujących całą Francję. Volu Pal posiada 4 huby na terenie Francji. FineLog korzysta z dwóch z nich – w regionie Langres (Paryż) oraz Mitry (Dijon).

Dzięki temu oferujemy naszym Klientom dostawy przesyłek w regionach centralnej i wschodniej Francji w czasie 72-96h.

Więcej na www.volupal.com

Finelog we Francji

Porozmawiaj z jednym z naszych konsultantów

Scroll to top