Open post
Spedycja całopojazdowa - Finelog

Transport międzynarodowy

W tej chwili więcej niż kiedykolwiek podróżujemy i transportujemy rzeczy na wielkie odległości w szybkim tempie. To bardzo istotne, ponieważ często chodzi o produkty, które mają bardzo krótki termin zdatności do spożycia, albo z jakiegoś innego powodu muszą być przechowywane w odpowiedni sposób czy szybko przerobione. Nie da się jednak w takim wypadku liczyć tylko na łut szczęścia – że ze wszystkim się zdąży bez uprzedniego, ścisłego planowania. Continue reading „Transport międzynarodowy”

Open post
Finelog case study

Logistyka wina

Logistyka wina

Dobrze jest rozmawiać o dobrym winie, ale jeszcze lepiej jest je pić, zwłaszcza w dobrym towarzystwie. W tym krótkim raporcie opowiemy o pracy, jaką musi wykonać wielu ludzi, aby wino bezpiecznie trafiło na Twój stół. Pokażemy też, kto po drodze wypija Twoje wino – ile kieliszków zabierają urzędnicy, a ile trafia do ludzi, którzy je dla Ciebie wiozą.

Logistyka Wina

Logistyka okien

Logistyka okienna

Szybki rozwój branży okienniczej spowodował problemy z dopasowaniem funkcjonującego do tej pory modelu logistyki do rosnących potrzeb. Korzystanie z tradycyjnych metod, przy zwiększeniu jedynie skali, skutkuje wzrostem kosztów, a korzyści z każdej zainwestowanej w ten sposób w logistykę złotówki okazują się coraz mniejsze. Jak skrócić czas dostaw, poprawić ich terminowość oraz obniżyć koszty transportu? ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

Logistyka Okienna

Read More

Open post
Finelog wymiary paLET

Wymiary palet

Wymiary palet

Wysyłając proste zapytanie ofertowe do firmy transportowej, zazwyczaj otrzymujemy więcej pytań niż odpowiedzi. Zdecydowana większość firm transportowych dokonuje wycen metodami, które są trudne do zrozumienia przez Klienta, czego konsekwencją jest brak możliwości precyzyjnego oszacowania kosztów transportu w horyzoncie czasowym. Metry ładowne, “kubiki”, dopłaty paliwowe i e-myta - używając dodatkowych

Read More

Open post
Koszt produktów logistycznych

Waga obrachunkowa – czy wiesz  ile dokładnie zapłacisz  za przesyłkę?

Waga obrachunkowa – czy wiesz  ile dokładnie zapłacisz  za przesyłkę?

Cena przewozu przesyłki drobnicowej uzależniona jest od odległości, jaką musi pokonać przesyłka, jej wagi  i objętości. O ile w przypadku pierwszej wartości, klienci zazwyczaj nie mają problemu z jej wyliczeniem, o tyle w przypadku dwóch pozostałych, nie jest to takie oczywiste.

Read More

Open post
Dostawa LTL

Czas dostawy LTL

Czas dostawy LTL

Klienci często pytają nas, jak to możliwe, że firma obiektywnie mniejsza od globalnych graczy jest w stanie realizować dostawy szybciej, niż konkurencja. Kluczem do sukcesu jest eliminowanie niepotrzebnych “przystanków” na drodze przesyłki, oraz współpraca z lokalnymi Partnerami z wykorzystaniem zasady “win-win”.

Read More

Open post
Transport z i do Włoch

Transport do i z Włoch – kontrahent na południu nie musi oznaczać kłopotów

Jeszcze kilkanaście lat temu sytuacja była prosta – praktycznie cały włoski przemysł koncentrował się na północy kraju. Sektor TSL wypracował więc rozwiązania pozwalające na dobrą realizację transportów w tym rejonie. Mimo że gospodarcza mapa Włoch uległa od tego czasu znaczącym zmianom, południe kraju wciąż traktowane jest przez naszych przewoźników po macoszemu.

Read More

Open post
Samozatrudnienie

5 wskazówek – kiedy opłaca się utrzymywać własny transport

5 wskazówek – kiedy opłaca się utrzymywać własny transport

Wg danych Ministerstwa Transportu na początku 2013 roku w Polsce zarejestrowanych było 190,3 tys. ciężarówek realizujących przewozy dla klientów i 118,2 tys. – na potrzeby własne. Dla wielu firm produkcyjnych czy handlowych ilość samochodów, które posiadają, jest wyznacznikiem sukcesu. Nie wszystkim jednak opłaca się kupowanie kolejnych aut. Jak określić, kiedy opłacalny będzie transport własny, a kiedy zlecony?

Read More

Posts navigation

1 2
Scroll to top