Ostrzeżenie przed próbami podszywania się pod FINE LOGISTICS

W ostatnim czasie obserwujemy zwiększoną aktywność przestępców próbujących podszywać się pod tożsamości różnych przedsiębiorstw. Takie ataki mają na celu zarażenie komputerów złośliwym oprogramowaniem które może umożliwiać wykradanie danych. Próby przybierają różną formę – może to być link do strony zawarty w treści wiadomości lub specjalnie spreparowany załącznik.

Continue reading „Ostrzeżenie przed próbami podszywania się pod FINE LOGISTICS”

Open post
Transport europejski

Jak poprawić terminowość dostaw?

Jakość usług spedycyjnych oraz ich cena to nie wszystkie istotne kryteria, jakimi kierują się potencjalni klienci, poszukując operatora logistycznego. Dla zdecydowanej większości równie istotny (a często nawet ważniejszy) jest czas realizacji dostaw. Jak zoptymalizować ten aspekt działalności transportowej, by skutecznie konkurować na niezwykle wymagającym dziś rynku przewozowym? Continue reading „Jak poprawić terminowość dostaw?”

Open post
Finelog - samochody

IVECO Poland przekazało firmie FINE LOGISTICS  500. egzemplarz ciągnika siodłowego IVECO napędzanego gazem ziemnym

Podwarszawska firma transportowa FINE LOGISTICS uzupełniła swoją flotę pojazdów ciężarowych o wyjątkowy, bo 500. egzemplarz ciągnika siodłowego napędzanego gazem ziemny, jaki wyjechał na polskie drogi Continue reading „IVECO Poland przekazało firmie FINE LOGISTICS  500. egzemplarz ciągnika siodłowego IVECO napędzanego gazem ziemnym”

Open post
Finelog spedycja palety

Zabezpieczenie towarów w transporcie

Odpowiednie rozplanowanie wszystkich działań jest bardzo ważne w branży transportowej. Plan musi zostać zaprojektowany w taki sposób, by uwzględniać nie tylko szybkie dostarczenie wymaganych towarów w miejsce docelowe, ale także ich stosowne zabezpieczenie. Wszystko po to, żeby każdy ładunek dotarł do celu bez uszkodzeń. To ważne również z uwagi na samo bezpieczeństwo na drodze – zarówno jeśli chodzi o kierowcę, jak i innych uczestników ruchu. Ma to tym większe znaczenie, gdy chodzi o transport międzynarodowy, a więc przewóz towarów na duże odległości, a także gdy chodzi o duże ładunki. Jak należy zabezpieczać takie towary i jak sobie z tym radzimy w firmie Finelog? Continue reading „Zabezpieczenie towarów w transporcie”

Open post
Case study Finelog

Co to jest transport multimodalny?

Przewóz towarów na znaczne odległości, na przykład z jednego na drugi kraniec Europy, może czasem stanowić nie lada wyzwanie. Rozwiązaniem znacząco ułatwiającym cały proces jest transport multimodalny, czyli wykorzystanie jednego lub kilku rodzajów transportu. Taki sposób przewożenia towarów ma miele korzyści dla zleceniodawcy, dlatego system ten nabiera coraz większego znaczenia w przemyśle logistycznym. Continue reading „Co to jest transport multimodalny?”

Open post
Finelog we Francji

Przesyłki paletowe międzynarodowe

Przewożenie rzeczy małych nie jest dużym wyzwaniem. Jest nim jednak transport rzeczy wielkich – ładunków dużych, które muszą dotrzeć bezpiecznie do klienta i to dotrzeć na czas, ponieważ są w jakiś sposób potrzebne, niezbędne. Spora część takich rzeczy transportowana jest przy pomocy specjalnych palet – na których można bezpiecznie załadować cały towar i stosownie go zabezpieczyć na całą, często długą podróż. Przesyłki paletowe to nasza specjalność – i dokładamy wszelkich starań, żeby każdy z naszych klientów był zadowolony ze świadczonych przez nas usług. Warto lepiej zapoznać się z naszą ofertą! Continue reading „Przesyłki paletowe międzynarodowe”

Open post
FineLog spedycja logistyka magazyn

Czym jest spedycja drobnicowa?

Spedycja drobnicowa to wbrew powszechnej opinii najpoważniejsza część działalności wielu firm transportowych. Tylko niektóre z nich bowiem są wynajmowane przez przedsiębiorców, którzy trudnią się produkcją i dystrybucją dużych maszyn, pojazdów i innych ponad gabarytowych towarów. W przytłaczającej większości przypadków zadaniem firm tego typu jest transport międzynarodowy drobnicowy. Continue reading „Czym jest spedycja drobnicowa?”

Posts navigation

1 2 3
Scroll to top