Transport z i do Francji

Transport z i do Francji – nowa szansa na sprawną i korzystną dystrybucję

Czy warto  zainteresować się eksportem  do Francji ?

Francja jest uznawana za jeden z najbardziej uprzemysłowionych krajów na świecie. Przypisuje się jej piąte miejsce gospodarczej potęgi świata (po USA, Chinach, Japonii i Niemczech). Jest to również jeden z najważniejszych polskich partnerów handlowych. W 2014 roku Francja była na 4. miejscu wśród odbiorców polskiego exportu (po Niemczech, W. Brytanii i Czechach) oraz 5. partnerem wśród naszych dostawców (po Niemczech, Rosji, Chinach i Włochach).

A jakie francuskie branże są najszerzej rozwinięte ?

Udział Francji w rynku europejskim w branży  spożywczej, chemicznej i motoryzacyjnej wynosi aż 20% .

Co Polacy chętnie importują z Francji ?

Najczęstszym sektorem spotykanym w imporcie z Francji do Polski są produkty z  przemysłu przetwórstwa surowców oraz elektromaszynowego. Wyjątkowo doceniamy zalety wyrobów  farmaceutyczny  oraz chemicznych. Coraz częściej sięgamy również po francuskie produkty luksusowe takie jak odzież, biżuterię czy galanterię skórzaną . Z uwagi na zmianę kultur obyczajowych Polacy chętniej zamieniają rodzimy alkohol wysoko procentowy na szlachetny trunek z rejonu Bordeaux, Burgundii czy Doliny Loary.

Jakie polskie produkty widzą chętnie u siebie Francuzi ?

Doskonałym powodzeniem cieszą się we Francji polskie wyroby również przemysłu elektromaszynowego. Wyroby tego  sektora stanowią ponad 45 % wartości całego eksportu z Polski do Francji. Do tej grupy zaliczyć można maszyny i urządzenia elektryczne np. do przetwarzania dźwięku i obrazu, czy też specjalistyczne urządzenia pomiarowe. Ponadto doceniane są nasze części i akcesoria pojazdów samochodowych, maszyny i urządzenia mechaniczne takie jak sprzęt AGD. Coraz większym  powodzeniem we Francji cieszą się polskie podzespoły i silniki  do łodzi i jachtów. Francuzi cenią sobie również polskie  wyroby przemysłu chemicznego, artykuły rolno-spożywcze, wyroby skórzane, papiernicze, metalurgiczne. Wysoko oceniana przez Francuzów jest również polska żywność ekologiczna, którą uznają w szczególności za wysoką jakość oraz konkurencyjną na swoim rynku cenę.

Czy widzimy przyszłość współpracy polsko – francuskiej ?

Zakłada się, iż około 6 mld euro rocznie wynosi  import z Francji do Polski. W eksporcie z Polski do Francji  to już ponad 8 mld euro. Uwzględniając bliskość geograficzną i stosunkowo łatwy dostęp do rynku francuskiego z całą pewnością powyższe dane będą miały tendencję wzrostową.

Największy atutem polskich firm na francuskim rynku jest wspaniała jakość idąca w parze z dobrą ceną.

Podobnie i my chcemy Państwu zaoferować usługi w wymiarze nowej jakości, w cenach pozwalających przynieść wymierne korzyści Państwa firmie . Tu zapraszamy do sprawdzenia kosztów  realizacji Państwa przesyłki.

Co wyróżnia Finelog spośród innych operatorów ?

Finelog jest wyłącznym polskim partnerem francuskiej sieci dystrybucyjnej Volu Pal (www.volupal.fr). Dzięki temu przywilejowi  możemy sprawnie zająć się Państwa przesyłką. Każdy ładunek do Francji przewozimy do jednej z dwóch  platform przeładunkowych  w Paryżu oraz Langres (FR-52),  stamtąd już  jeden ze 100 partnerów sieci dostarczy Państwa towar do odbiorcy. Nasi francuscy partnerzy to  zaufane firmy transportowe zlokalizowane regionalnie, najbliżej adresata przesyłki. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zaoferować szybkie i pewne usługi na terenie całej Francji zarówno w imporcie, jak i eksporcie. Tu zapraszamy do sprawdzenia czasu realizacji Państwa przesyłki.

Scroll to top